Turnaje

V4 Liptov.

V Tatralandii  sa za účasti mladých šachistov z Maďarska, Nemecka, Česka, Polska, Ruska a SVK sa odohrali výborne obsadené turnaje. Martin mal zastúpenie štyrmi hráčmi v 3 kategóriach.

V kategórii do 7 rokov bol opäť úspešný Kristián Boba, keď skončil v konečnom poradí na 2.mieste. Ďalší pohár do rodinnej zbierky Bobovcov.

Kategória do 11 rokov bola mimoriadne vyrovnaná a nás teší, že si veľmi dobre počínali aj naši dvaja hráči.  Dominik Boba  Lukáš Zumrík do posledného kola hrali o prvenstvo v turnaji. Sklamal ich žreb posledného kola, keď ich počítač nasadil hrať proti sebe a to pri veľkej vyrovnanosti znamenalo, že na stupni víťazov bude stáť iba jeden. Úspešnejší v partii bol Dominik a obsadil „iba“ 2. miesto.  Lukášovi na 4.mieste bolo smutno, ale buďme úprimní, pred turnajom by sme umiestnenia obidvoch brali oboma rukami. Po turnaji sme už menej skromní.

V kategórii do 15 rokov  hral Marek Zumrík.  Bol nasadený ako 32. A skončil 24. Väčšina jeho súperov mala rating vyšší o 200-250 bodov. Marek sa súperov nezlakol, dokázal s nimi odohrať rovnocenné partie a aj keď neskončil v konenčnom poradí na“ bedni“, tak ziskom 67 ratingových bodov môže byť nadmieru spokojný.

Práca  obidvoch trénerov  p. Petra Palečka (štátny tréner detí) a p.Štefana Marsinu (medzinárodný tréner) sa už pravidelne začína aj na výsledkoch prejavovať.

Chlapcom aj ich trénerom  ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *